Cheers Division | ||||
KINKORA HUSKIES (PEI) | WHITESTONE CONSTRUCTION (Charlottetown, PEI) | |||
FORT AUGUSTUS FLYERS (PEI) | J. A. S. ELECTRIC (Wellington, PEI) | |||
Twenty Five and Over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
4:30 PM | A | KINKORA HUSKIES | vs | WHITESTONE CONSTRUCTION |
4:30 PM | C | J. A. S. ELECTRIC | vs | FORT AUGUSTUS FLYERS |
Sat, Feb 17 | ||||
2:45 PM | B | WHITESTONE CONSTRUCTION | vs | FORT AUGUSTUS FLYERS |
2:45 PM | D | KINKORA HUSKIES | vs | J. A. S. ELECTRIC |
7:45 PM | Kay | J. A. S. ELECTRIC | vs | WHITESTONE CONSTRUCTION |
7:45 PM | Col | FORT AUGUSTUS FLYERS | vs | KINKORA HUSKIES |
Sun, Feb 18 | ||||
12:45 PM | B | team 1 | vs | team 2 |
Angie's Division |
||||
POGEY LAKERS (Sydney Mines, NS) | COUGAR HUNTERS (Tignish, PEI) | |||
SUNNYVALE SHITHAWKS (Tignish, PEI) | SENIOR SQUAD (Moncton) | |||
BATHURST JR FUNRUNNERS (N.B.) | Plaza North Shore North Stars (Campbellton, NB) | |||
Twenty Five and Over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
3:15 PM | A | BATHURST JR FUNRUNNERS | vs | SUNNYVALE SHITHAWKS |
3:45 PM | D | SENIOR SQUAD | vs | COUGAR HUNTERS |
5:45 PM | A | POGEY LAKERS | vs | Plaza North Shore North Stars |
8:15 PM | A | SUNNYVALE SHITHAWKS | vs | SENIOR SQUAD |
8:15 PM | C | COUGAR HUNTERS | vs | BATHURST JR FUNRUNNERS |
Sat, Feb 17 | ||||
10:30 AM | C | Plaza North Shore North Stars | vs | SUNNYVALE SHITHAWKS |
11:00 AM | Col | POGEY LAKERS | vs | SENIOR SQUAD |
5:15 PM | Kay | BATHURST JR FUNRUNNERS | vs | POGEY LAKERS |
5:15 PM | Col | Plaza North Shore North Stars | vs | COUGAR HUNTERS |
Sun, Feb 18 | ||||
11:30 AM | B | team 1 | vs | team 2 |
Old Triangle Division |
||||
ISLANDERS (Arichat, NS) | ALBERTON SPORTS (PEI) | |||
MACLEODS (ST Peter’s, NS) | MAPLE LEAF TRACTORS (Moncton) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
8:15 PM | Kay | MAPLE LEAF TRACTORS | vs | ALBERTON SPORTS |
9:30 PM | Kay | MACLEODS | vs | ISLANDERS |
Sat, Feb 17 | ||||
11:00 AM | Kay | ISLANDERS | vs | ALBERTON SPORTS |
11:45 AM | C | MACLEODS | vs | MAPLE LEAF TRACTORS |
5:15 PM | B | ISLANDERS | vs | MAPLE LEAF TRACTORS |
5:15 PM | D | ALBERTON SPORTS | vs | MACLEODS |
Sun, Feb 18 | ||||
9:30 AM | C | team 1 | vs | team 2 |
Cavendish Farms Division |
||||
RINK RATS (Moncton) | AC DOORS (Halifax) | |||
CAN/AM CORRUPTION (Old Orchard, Maine US) | ESKASONI EAGLES (Cape Breton, N.S.) | |||
SAINT CHARLES (N.B.) | YARMOUTH RHYNOS (N.S.) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Thu, Feb 15 | Rink | Team | Team | |
7:30 PM | C | RINK RATS | vs | SAINT CHARLES |
Fri, Feb 16 | ||||
4:30 PM | Col | ESKASONI EAGLES | vs | RINK RATS |
7:00 PM | A | YARMOUTH RHYNOS | vs | CAN/AM CORRUPTION |
7:00 PM | C | SAINT CHARLES | vs | AC DOORS |
Sat, Feb 17 | ||||
10:30 AM | A | AC DOORS | vs | YARMOUTH RHYNOS |
11:00 AM | B | CAN/AM CORRUPTION | vs | ESKASONI EAGLES |
4:00 PM | Kay | RINK RATS | vs | YARMOUTH RHYNOS |
4:00 PM | D | CAN/AM CORRUPTION | vs | SAINT CHARLES |
4:45 PM | C | AC DOORS | vs | ESKASONI EAGLES |
Sun, Feb 18 | ||||
1:15 PM | A | team 1 | vs | team 2 |
Fundy Bearings Division |
||||
CANNING SCHOONERS (N.S.) | LOBSTERS (St Peter’s, Cape Breton, NS) | |||
ANTIGONISH HORNDOGS (N.S.) | MAZDA LEAFS (Moncton) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
2:30 PM | D | ANTIGONISH HORNDOGS | vs | CANNING SCHOONERS |
6:15 PM | B | MAZDA LEAFS | vs | LOBSTERS |
Sat, Feb 17 | ||||
12:15 PM | B | CANNING SCHOONERS | vs | LOBSTERS |
12:15 PM | Col | ANTIGONISH HORNDOGS | vs | MAZDA LEAFS |
4:45 PM | A | CANNING SCHOONERS | vs | MAZDA LEAFS |
6:30 PM | Kay | LOBSTERS | vs | ANTIGONISH HORNDOGS |
Sun, Feb 18 | ||||
10:15 AM | D | team 1 | vs | team 2 |
Goguen Tires Division |
||||
TIGNISH OLDTIMERS (PEI) | ICEHOLES (Dieppe, NB) | |||
STINGERS (Bridgewater, NS) | CHIRO CLINIC ELKS (Moncton) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Thu, Feb 15 | Rink | Team | Team | |
8:45 PM | C | ICEHOLES | vs | CHIRO CLINIC ELKS |
Fri, Feb 16 | ||||
5:00 PM | B | ICEHOLES | vs | STINGERS |
6:15 PM | D | CHIRO CLINIC ELKS | vs | TIGNISH OLDTIMERS |
Sat, Feb 17 | ||||
9:15 AM | A | TIGNISH OLDTIMERS | vs | ICEHOLES |
9:45 AM | Kay | STINGERS | vs | CHIRO CLINIC ELKS |
4:00 PM | B | TIGNISH OLDTIMERS | vs | STINGERS |
Sun, Feb 18 | ||||
10:45 AM | A | team 1 | vs | team 2 |
Thomac Services Ltd Division |
||||
BEDEQUE BIG DOGS (PEI) | DARTMOUTH CAPITALS (N.S.) | |||
BLACK SHADOW (Memramcook, NB) | TRURO TOYOTA (Halifax) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
2:30 PM | B | BEDEQUE BIG DOGS | vs | DARTMOUTH CAPITALS |
5:45 PM | Col | BLACK SHADOW | vs | TRURO TOYOTA |
Sat, Feb 17 | ||||
11:45 AM | A | BLACK SHADOW | vs | BEDEQUE BIG DOGS |
12:15 PM | D | TRURO TOYOTA | vs | DARTMOUTH CAPITALS |
7:15 PM | A | BEDEQUE BIG DOGS | vs | TRURO TOYOTA |
7:15 PM | C | DARTMOUTH CAPITALS | vs | BLACK SHADOW |
Sun, Feb 18 | ||||
11:30 AM | D | team 1 | vs | team 2 |
Alternative Mortgage Division |
||||
CARSON EXPORTS (Halifax) | SSI GOLDEN KNIGHTS (Sackville, NS) | |||
BUDWEISER ANTIQUES (Cocagne, NB) | DELUXE FRENCH FRIES HOCKEY (Dieppe, NB) | |||
Thirty Five and Over | ||||
Thu, Feb 15 | Rink | Team | Team | |
6:15 PM | C | DELUXE FRENCH FRIES HOCKEY | vs | BUDWEISER ANTIQUES |
Fri, Feb 16 | ||||
2:00 PM | A | SSI GOLDEN KNIGHTS | vs | DELUXE FRENCH FRIES HOCKEY |
7:00 PM | Kay | BUDWEISER ANTIQUES | vs | CARSON EXPORTS |
Sat, Feb 17 | ||||
9:15 AM | C | CARSON EXPORTS | vs | DELUXE FRENCH FRIES HOCKEY |
9:45 AM | Col | SSI GOLDEN KNIGHTS | vs | BUDWEISER ANTIQUES |
2:45 PM | Kay | CARSON EXPORTS | vs | SSI GOLDEN KNIGHTS |
Sun, Feb 18 | ||||
1:15 PM | C | team 1 | vs | team 2 |
Makor Construction Division |
||||
KENDALMARK KODIACS (Halifax) | DENTAL DEMONS (Halifax) | |||
RHYNOS 45+ (Hebron, NS) | HALIFAX SNIPE CITY (N.S.) | |||
Forty Five and over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
3:45 PM | B | DENTAL DEMONS | vs | KENDALMARK KODIACS |
9:30 PM | Col | RHYNOS 45+ | vs | HALIFAX SNIPE CITY |
Sat, Feb 17 | ||||
1:00 PM | A | DENTAL DEMONS | vs | RHYNOS 45+ |
1:30 PM | Kay | KENDALMARK KODIACS | vs | HALIFAX SNIPE CITY |
6:30 PM | D | KENDALMARK KODIACS | vs | RHYNOS 45+ |
6:30 PM | Col | HALIFAX SNIPE CITY | vs | DENTAL DEMONS |
Sun, Feb 18 | ||||
12:00 PM | C | team 1 | vs | team 2 |
Moncton Dart Club Division |
||||
NEELY'S BOYS (Halifax) | NORTH SHORE ACADIANS (Tracadie, NB) | |||
MIA (Moncton) | BALDY'S BOYS (Sussex, NB) | |||
Forty Five and over | ||||
Thu, Feb 15 | Rink | Team | Team | |
6:30 PM | B | MIA | vs | BALDY'S BOYS |
Fri, Feb 16 | ||||
1:15 PM | D | NORTH SHORE ACADIANS | vs | MIA |
7:00 PM | Col | NEELY'S BOYS | vs | NORTH SHORE ACADIANS |
Sat, Feb 17 | ||||
11:00 AM | D | NEELY'S BOYS | vs | MIA |
1:00 PM | C | NORTH SHORE ACADIANS | vs | BALDY'S BOYS |
8:30 PM | A | BALDY'S BOYS | vs | NEELY'S BOYS |
Sun, Feb 18 | ||||
10:45 AM | C | team 1 | vs | team 2 |
Centurion Division |
||||
KINGS CABLING BENCHWARMERS (Rothsay, NB) | HALIFAX GAMECOCKS (N.S.) | |||
ANDERSON AUTOMOTIVE (Summerside, PEI) | BATHURST FUNRUNNERS (N.B.) | |||
Forty Five and over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
1:15 PM | B | KINGS CABLING BENCHWARMERS | vs | ANDERSON AUTOMOTIVE |
2:00 PM | C | BATHURST FUNRUNNERS | vs | HALIFAX GAMECOCKS |
7:30 PM | B | ANDERSON AUTOMOTIVE | vs | BATHURST FUNRUNNERS |
7:30 PM | D | HALIFAX GAMECOCKS | vs | KINGS CABLING BENCHWARMERS |
Sat, Feb 17 | ||||
3:30 PM | C | KINGS CABLING BENCHWARMERS | vs | BATHURST FUNRUNNERS |
4:00 PM | Col | HALIFAX GAMECOCKS | vs | ANDERSON AUTOMOTIVE |
Sun, Feb 18 | ||||
9:00 AM | B | team 1 | vs | team 2 |
Silver Fox Division |
||||
ANTIGONISH OLD DOGS (N.S.) | FUNDY PENGUINS (East Hants, NS) | |||
FREDERICTON/OROMOCTO ALPINES (N.B.) | TRI-COUNTY TIDES (Halifax, NS) | |||
Fifty Five and over | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
12:45 PM | A | FREDER./OROMOCTO ALPINES | vs | TRI-COUNTY TIDES |
5:00 PM | D | ANTIGONISH OLD DOGS | vs | FUNDY PENGUINS |
9:30 PM | C | TRI-COUNTY TIDES | vs | ANTIGONISH OLD DOGS |
Sat, Feb 17 | ||||
12:15 PM | Kay | ANTIGONISH OLD DOGS | vs | FREDER./OROMOCTO ALPINES |
1:30 PM | Col | FUNDY PENGUINS | vs | TRI-COUNTY TIDES |
6:00 PM | A | FUNDY PENGUINS | vs | FREDER./OROMOCTO ALPINES |
Sun, Feb 18 | ||||
12:00 PM | A | team 1 | vs | team 2 |
Dooley's Trucking Division |
||||
EAST HANTS BLADES (N.S.) | HALIFAX KINGS (N.S.) | |||
NIFTY FIFTIES (Moncton) | NITA'S DYNOMITES (Moncton) | |||
Fifty Five and over | ||||
Thu, Feb 15 | Rink | Team | Team | |
7:45 PM | B | NITA'S DYNOMITES | vs | NIFTY FIFTIES |
Fri, Feb 16 | ||||
12:45 PM | C | EAST HANTS BLADES | vs | NITA'S DYNOMITES |
3:15 PM | C | EAST HANTS BLADES | vs | HALIFAX KINGS |
8:15 PM | Col | NIFTY FIFTIES | vs | HALIFAX KINGS |
Sat, Feb 17 | ||||
1:30 PM | B | HALIFAX KINGS | vs | NITA'S DYNOMITES |
2:45 PM | Col | NIFTY FIFTIES | vs | EAST HANTS BLADES |
Sun, Feb 18 | ||||
9:30 AM | A | team 1 | vs | team 2 |
Skipper Jack's Division |
||||
ROY'S TRUCKING | MARDI GIRLZ (Moncton) | |||
SOUTHSIDE LYNX (Borden, PEI) | LES PHOQUES (Saulnierville, NS) | |||
Women's | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
5:45 PM | C | MARDI GIRLZ | vs | SOUTHSIDE LYNX |
8:45 PM | D | ROY'S TRUCKING | vs | LES PHOQUES |
Sat, Feb 17 | ||||
2:15 PM | A | ROY'S TRUCKING | vs | MARDI GIRLZ |
2:15 PM | C | SOUTHSIDE LYNX | vs | LES PHOQUES |
7:45 PM | B | SOUTHSIDE LYNX | vs | ROY'S TRUCKING |
7:45 PM | D | LES PHOQUES | vs | MARDI GIRLZ |
Sun, Feb 18 | ||||
9:00 AM | D | team 1 | vs | team 2 |
Slapshots Division |
||||
BURTTS CORNER BOBCATS (N.B.) | PETITCODIAC PICKUP (N.B.) | |||
DODGE CHARGERS (Summerside, PEI) | JENERIC ELECTRIC JAGUARS (Moncton) | |||
BEER BABES (Bathurst, NB) | INLAND SAND STORM (Miscouche, PEI) | |||
Women's | ||||
Fri, Feb 16 | Rink | Team | Team | |
5:45 PM | Kay | JENERIC ELECTRIC JAGUARS | vs | PETITCODIAC PICKUP |
8:45 PM | B | INLAND SAND STORM | vs | DODGE CHARGERS |
9:30 PM | A | BEER BABES | vs | BURTTS CORNER BOBCATS |
Sat, Feb 17 | ||||
9:45 AM | B | BEER BABES | vs | PETITCODIAC PICKUP |
9:45 AM | D | DODGE CHARGERS | vs | JENERIC ELECTRIC JAGUARS |
1:30 PM | D | BURTTS CORNER BOBCATS | vs | INLAND SAND STORM |
3:30 PM | A | DODGE CHARGERS | vs | BEER BABES |
6:00 PM | C | BURTTS CORNER BOBCATS | vs | JENERIC ELECTRIC JAGUARS |
6:30 PM | B | PETITCODIAC PICKUP | vs | INLAND SAND STORM |
Sun, Feb 18 | ||||
10:15 AM | B | team 1 | vs | team 2 |